Inicjatywa zGRAJmy się – Polcon 2018

Od lat konwenty umożliwiają uczestnikom spędzenie czasu na prelekcjach, warsztatach, jak również konkursach. My wpadliśmy na pomysł, który połączy każdy z tych elementów, a dodatkowo wyzbędzie się aspektu rywalizacji. A to wszystko udało się zorganizować w zaledwie kilkanaście godzin! O tym czym jest inicjatywa zGRAJmy się, i dlaczego serdecznie Was na nią zapraszam, poniżej.

Jeszcze dwa dni temu szykowałem się na swoją podróż na Polcon z przeświadczeniem, że wystartuję w Pucharze Mistrza Mistrzów (konkurs dla MG). Miał to być dla mnie test najciekawszych przygód, które stworzyłem w ostatnim roku. Niestety informacja, że konkurs nie odbędzie się w tym terminie spowodowała, iż poczułem się lekko oszukany. Nie ma co ukrywać, wiecie, praca, załatwianie urlopu, przygotowania – to wszystko trzeba w swoim życiu poukładać i dopasować tak, by móc spokojnie znaleźć czas na hobby – pojechać na konwent i spędzić te długie godziny na udawaniu smoków, księżniczek, nekromantów, czy cybernetycznych przestępców i, oczywiście, o wilkołakach nie zapominając.  To samo dotyczyło moich znajomych, którzy zawsze mają potrzebę by realizować jakieś projekty, czy po prostu dzielić się swoim doświadczeniem. Dlatego wykonaliśmy kilka telefonów i zadaliśmy organizatorom pytanie – “Czy sale może są wolne? Mamy pewien pomysł, który może Wam się spodobać…”

I niczym z kopyta (kucykowego!) rozpoczęliśmy nasz nowy projekt. Prawda jest taka, że od dłuższego czasu rozmawialiśmy w ramach Graj! Kolektyw o tym, że fajnie by było stworzyć coś, co pozwoli popracować nad naszym warsztatem, a później podzielić się efektem pracy z innymi. Pomyślcie tylko – spędzacie kilka godzin, dyskutujecie, uczycie się, a następnie przedstawiacie to przed innymi Mistrzami Gry i zbieracie od nich rzetelny feedback. Dla mnie osobiście to coś ciekawego. A teraz przejdźmy do tego, czego możecie spodziewać się podczas Polconu!

zGrajmy się to po pierwsze seria prelekcji i warsztatów prowadzonych przez doświadczonych mistrzów gry, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na określone tematy, poprowadzą warsztaty (piątek), a Wy na bieżąco będziecie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami. W ciągu tego jednego dnia będziemy rozmawiać na bardzo różne tematy, które jednak łączy jedna wspólna cecha – mają podpowiedzieć Wam, jak przygotować ciekawy scenariusz i poprowadzić go jak najlepiej, czyli tak, aby bawił się zarówno mistrz gry, jak i gracze. Po drugie, wieczorem sami poprowadzimy sesję na żywo i pokażemy, jak to robimy, byście mogli zaobserwować triki, jakie stosujemy, ale też być może zauważyć nasze potknięcia, dzięki czemu będziecie mogli uniknąć takowych na swoich sesjach. I po trzecie, następnego dnia, czyli w sobotę, to Wy, jako uczestnicy naszych warsztatów, będziecie mogli zgłosić swoje sesje w ramach zGrajmy się! Na Waszych sesjach pojawią się trenerzy, którzy będą obserwować sposób Waszego prowadzenia, niektórzy nawet zagrają u Was sesję, następnie podzielą się z Wami feedbackiem i powiedzą, co robicie fajnie, a gdzie możecie jeszcze popracować nad warsztatem. A wiecie co jeszcze jest ciekawe? Każdy wyjdzie zwycięzcą! Dla wszystkich mistrzów gry przygotowaliśmy upominki. Pewnie część osób zapyta “Ale dlaczego?”. To proste! Uważamy, że mistrzowie gry zasługują na to i powinni być nagradzani za swoją ciężką pracę.

Więcej o tym, co na Was czeka dowiecie się już w czwartek o godzinie 17:00. W piątek startujemy od godziny 10:00 i podczas warsztatów i sesji pokazowej bawimy się aż do godziny 22:30. W sobotę o 10:00 odbędzie się natomiast spotkanie organizacyjne przed sesjami, a swoje przygody rozpoczniecie o 11:00 (pierwsza tura) i o 15:00 (druga tura).  Wieczorem przekażemy Wam ogólny feedback, a upominki odbierzecie podczas uroczystej Gali Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Po niej oczywiście zapraszamy na wspólne wyjście na sok, tudzież inne trunki i pogaduchy. W niedzielę będziemy do Waszej dyspozycji, by odpowiedzieć na każde pytanie na temat poprowadzonych przez Was sesji. 

Jak możecie zauważyć jest to inicjatywa, podczas której pouczymy się, powymieniamy doświadczeniem, zagramy i jeszcze wieczorem pośmiejemy się i podyskutujemy w ciekawym towarzystwie.

Serdecznie Was zatem zapraszamy!

Włodi i cały Graj! Kolektyw.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz