Copernicon 2019 – nasz rozkład jazdy

W najbliższy weekend – 13-15 września – po raz kolejny widzimy się w Toruniu na Coperniconie! Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę naszych aktywności, złapcie nas koniecznie!

PIĄTEK

18:00 – O tym jak grać w RPG, żeby nie przegrać – Konrad “Harry” Mrozik
Gry fabularne to niesamowity sposób spędzenia wolnego czasu, a myśląc o przyjemnościach dobrze jest skupić się na przyjemnych aspektach grania w RPG. Nie będę narzucał jedynej i słusznej prawdy, bo takiej nie ma, ale przedstawię mój punkt widzenia na gry fabularne, jako formy spędzania wolnego czasu w zespole, grupie, a przede wszystkim drużynie. Porozmawiamy o metagrze, tworzeniu bohaterów, a przede wszystkim o współpracy Graczy z Mistrzem Gry.

19:00 – Filmowe prowadzenie gier fabularnych Konrad “Harry” Mrozik 
Łącząc studia filmowe z doświadczeniem erpegowym opowiem o tym, jak można z sesji stworzyć widowisko. Jak opisami przenieść graczy w sam środek akcji ich ulubionego filmu, jak sprawić, żeby narracja wychodziła poza sztywne podręcznikowe ramy. Wszystko oprę na własnych przykładach i zastosowaniach, żeby przybliżyć słuchaczom problematykę tematu, a także zaprezentować ciekawe i nowe rozwiązania.

20:00 – Wielki Turniej RPG – Patrycja “Dziczka” Olchowy i Karol “Dzik” Olchowy
Jeżeli uważasz, że doskonale poruszasz się po meandrach polskiego fandomu RPG, a o grach fabularnych wiesz wszystko – przyjdź i spróbuj to udowodnić! Ale wcześniej zastanów się, jak jednym słowem naprowadzić swój zespół na odgadnięcie hasła “Quentin” oraz w jaki sposób w kalamburach pokazać “Klątwa Strahda”.
Zapraszamy na erpegową wiedzówkę w stylu Time`s Up dla k10 3-osobowych drużyn!

 

SOBOTA

10:00 – [Star Trek Adventures] Wrota Pandory – Karol “Dzik” Olchowy
Zawód archeologa wiąże się z latami ciężkiej pracy, nim nadejdzie TEN moment, chwila, w której po kręgosłupie przebiega dreszcz emocji, bo właśnie teraz, w tym układzie udało się natrafić na przełomowe odkrycie. Do czego ono jednak może doprowadzić? Załodze USS Icarus przyjdzie się o tym przekonać, lecz wpierw będą musieli zmierzyć się z licznymi niebezpieczeństwami i trudnymi dylematami, które mogą zaważyć na dalszych losach Federacji. Czy odważą się otworzyć przysłowiową “Puszkę Pandory”?

14:00 – Mistrzu Gry, daj graczom grać! – Karol “Dzik” Olchowy
Długie, dokładne opisy, wyczerpujące przemowy arcywrogów, rozmowy w karczmie o pogodzie i jakości piwa… Czy na pewno po to gracze przychodzą do Ciebie na sesję? Opowiem, w jaki sposób przekazać informacje skutecznie i zaciekawić graczy. Porozmawiamy też o tym, jak zaprojektować scenę, by trzymała w napięciu, nie zajęła połowy sesji, a przy okazji maksymalnie zaangażowała wyobraźnię graczy. Zresztą, pamiętaj – im mniej, jako MG mówisz, tym więcej gracze grają.

16:00 – Jak zacząć grać i prowadzić gry fabularne? – Patrycja “Dziczka” Olchowy
Ktoś Ci coś tam mówił o grach fabularnych, ale zastanawiasz się, czy to jest dla Ciebie? A może chcesz przyjąć rolę Mistrza Gry w swojej drużynie i głowisz się jak to ugryźć? A w ogóle… Po jaki system sięgnąć? Zajrzyj po garść wskazówek, dzięki którym rozpoczniesz swoją przygodę z eRPeGami!

19:00 – Sesja drogi – podróże w RPG – Konrad “Koniu” Gajowiec 
W wielu przygodach i kampaniach pojawia się w pewnym momencie motyw podróży. Często po prostu się go całkowicie pomija, co może dawać graczom wrażenie teleportacji. Jak poprowadzić sesję, by gracze odczuli podróż?
Na prelekcji podzielę się z wami moimi technikami, doświadczeniami i wnioskami.

 

NIEDZIELA

10:00 – Konkurs Quentin – podsumowanie edycji XXI – Marysia “Merry” Borys-Piątkowska [Kapituła Quentina]
Quentin to najstarszy polski konkurs na scenariusz do gry fabularnej. W tym roku odbyła się jego XXI edycja, na którą przyszło 17 bardzo interesujących scenariuszy. Zapraszamy na spotkanie, na którym przedstawimy te prace oraz opowiemy trochę o historii Quentina i pomysłach na jego dalszy rozwój.

10:00 – Golden View Hotel – Konrad “Koniu” Gajowiec
Powrót do domu w deszczową noc ma swoje uroki. Kilka osób w starym busie wracających z wakacji i w ciszy obserwujących krople spływające po szybie. Jeszcze tylko ta jedna noc i wszyscy będą z powrotem w domu. Najpierw jednak, zatrzymają się w hotelu Golden View. Tylko na jedną noc. Tylko na jedną chwilę. Lub tylko na jedno życie.
Wymeldowanie się nie zawsze zależy od gości.

14:00 – Zew Cthulhu Gaslight: Prezentacja Systemu i Wiktoriańskie inspiracje – Marysia “Merry” Borys-Piątkowska
Szybkie podsumowanie najważniejszych elementów i nowości, które znajdziemy w podręczniku do Zew Cthulhu Gaslight. Porozmawiamy o Londynie, nowych profesjach, umiejętnościach i mechanice, a na koniec przedstawimy garść praktycznych porad z czego (i z kogo!) czerpać inspiracje do sesji osadzonych w settingu wiktoriańskiej Anglii.

 

Podczas Coperniconu już po raz kolejny odbędzie się Konkurs dla Drużyn – Archipelag. Sesje dla 2 finałowych drużyn poprowadzą Merry i Włodi. Będzie się działo… Zwłaszcza, że obie sesje zostaną poprowadzone w klimatach Zewu Cthulhu RPG. Za utratę poczytalności nie odpowiadamy ani my, ani Black Monk GamesWięcej informacji o konkursie znajdziecie tu.

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia w Toruniu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz