Warsztaty Improwizacji na obozach RPG

Korzystając z pobytu na obozach RPG dla młodzieży, postanowiliśmy zaprzęgnąć młode świeże umysły do burzy mózgów i poćwiczyć improwizację pod muzykę 🙂

Oprócz standardowych ćwiczeń z dowolnym motywem przewodnim, ułożyliśmy niemal gotowy scenariusz na krótkiego jednostrzała.

Bohaterowie są mieszkańcami miasta wybudowanego we wnętrzu olbrzymiej góry. Miastem rządzi tyran, który najmniejsze wykroczenie karze śmiercią w gorącej lawie, wypełniającej przestrzeń pod wyżłobionymi zabudowaniami. Mieszkańcy góry są przekonani, że nie ma żadnego wyjścia na zewnątrz, a świat poza nie istnieje.
Tymczasem na szczycie góry pośrodku gęstego lasu i wiecznej zimy znajduje się wioska szkockich highlanderów. Przekonani o tym, że są jedyną pozostałą ludzką osadą, walczą o przetrwanie.
Nadzorcą tej wioski jest ten sam tyran, który rządzi miastem wewnątrz góry. Tylko on zna połączenia i sieć korytarzy prowadzące na zewnątrz oraz łączące osadę z wnętrzem góry.

Z jednej strony tyran wydaje się bezwzględnym okrutnym despotą, z drugiej ma jednak na uwadze dobro mieszkańców obu krain – w zasypanych ciemnych korytarzach góry czają się istoty spalone lawą, to juz nie są ludzie…

Bohaterowie mają dość tyranii, słyszeli plotki o innym lepszym świecie, podobno ktoś kiedyś widział ludzi z zewnątrz, którzy opowiadali o wiosce na szczycie góry. Bohaterowie za wszelką cenę pragną wydostać się z góry i przekonać się co jest tym innym światem…

Dodatkowo, od pewnego czasu miasto nękane jest delikatnymi wstrząsami, niektóre jaskinie zostały poważnie uszkodzone. Co jest przyczyną? Może to świat na zewnątrz, ten prawdziwy, nie-urojony próbuje przekopać się do wnętrza góry i sprawdzić co skrywa to miejsce?

Utwory, które posłużyły nam przy stworzeniu konspektu 🙂

Rhapsody of Fire – Holly Thunderforce (początek utworu)

Hans Zimmer – Do you think I'm Saxon

Juno Reactor – Monalisa Overdrive

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz