Siódma Notka Gościnna – New World of Darkness Song Challenge

Day 7. Geist theme song

Motywem główym symbolika śmierci, zmartwychstania, duchów i mieszanki wiar. Warto sięgnąć po kawałki ‘Om’ – 2 gości tworzy utwory trwające nawet do kilkunastu minut, będące świetnym podkładem do długich scen.

Na codzienne sceny również pasują utwory z filmów z powiązaną tematyką – dla przykładu „21 grams” czy „Seven pounds”. Życie codzienne, spotkanie z rodziną po rzekomej śmierci, dostrzeganie świata na nowo po targu z Geistem.

„Seven Pounds Original Motion Picture Soundtrack”, Angelo Milli, 09. A Good Man

Anna jeszcze raz podnoiosła powieki i uśmiechnęła się widząc mamę, jej cienkie, delikatne blond włosy lśniące w świetle lampki z Kubusiem Puchatkiem i uśmiech podkreślający zielone oczy, jak królewien z bajek. Zamyka w końcu zmęczone oczy ściskając palce jej dłoni. Kobieta tymczasem opuszcza wzrok, jej oczy są teraz pełne łez, lśniacych jak kryształy w żółtym świetle dobiegającym z szafki nocnej. Gładzi jeszcze córkę po twarzy, drżąc gdy kolejne łzy spływają jej po policzkach, a w gardle rodzi się znajomy ucisk. Osuwa powoli się obok małego łóżka, ściskając kurczowo dłoń spokojnej dziewczynki. Puszczą ją i wybucha płaczem, chowając głowę w ramionach i po chwili ściskając kurczowo miękki dywan, leży na ziemi targana rozpaczą i bezsilnością. Wie, że jej córka już nigdy się nie obudzi.

„21 Grams Original Motion Picture Soundtrack”, Gustavo Santanoalla, Can dry leaves help us?

Wyprostowany mężczyzna stojący w deszczu na środku skrzyżowania, niezauważany przez nikogo. Jadące przez noc samochody mijają go, nie zauważając, a ludzie nie dostrzegają ani jego, ani postaci unoszącej się obok. Jej sylwetki utkanej z haftowanych, zbryzganych karmazynową posoką, podartych zasłon, mającej za chude ramiona tlące się, złączone ścięgnami z drutu, zapałki i głowę będącą kagankiem z żarzącymi się kawałkami węgla. Mężczyzna w prochowcu rozgląda się, mokre włosy spływają po obu bokach jego zniszczonej przez ogień twarzy oświetlonej przez stare, żółte lampy uliczne. Pochyla sie jeszcze, przejeżdżając upierścienioną dłonią po chropowatym, wilgotnym asfalcie. Wyczuwa, że za kilka godzin ktoś tu zginie.

Z bardziej upiornej strony, „Hurt Locker” jest świetny przy tworzeniu napięcia i chwil presji. Super się sprawdza, gdy obracasz sytuację o 180 stopni i postacią dzieje się kuku. A kiedy dodamy do tego duchy, zaświaty wszystkich mitologii i brzemię duchowego towarzysza, ciary przechodzą po plecach.

„The Hurt Locker Original Motion Picture Soundtrack”, Buck Sanders & Marco Beltrami, 10. Oil Tanker Aftermath


W zasadzie do walki używam wcześniej wspomnianego HEALTH lub metalowych kawałków – Black Sabbath, Brocas Helm, Enslaved i inne.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz