Już w ten weekend – 8-10 listopada – po raz kolejny widzimy się na lubelskim Falkonie! Poniżej znajdziecie rozpiskę naszych aktywności oraz informację, gdzie możecie nas złapać!

SOBOTA

09:00 – O konstrukcji opowieści – Konrad “Harry” Mrozik
Chciałbym opowiedzieć o konstrukcji opowieści. Opowieści towarzyszą nam od zawsze i na zawsze z nami pozostaną. Co czyni opowieść czymś wyjątkowym i jaki schemat został wypracowany setki lat temu, który przemawia do nad po dziś dzień. Tyczy się to zarówno baśni, historii, opowiastek, ale też filmów, czy w końcu sesji RPG.

17:00 – Graj! Handoutem – prelekcja o rekwizytach w RPG – Agnieszka “As” Krupińska 
Prelekcja dla wszystkich, którzy chcą ubarwić swoje sesje handoutami różnego rodzaju – zarówno dla osób doświadczonych, jak i dopiero zaczynających przygodę z RPG. Porozmawiamy o rodzajach i formach handoutów, oraz o ich przykładach w zależności od settingu. Pokażę, jak zacząć z robieniem rekwizytów, jak zrobić te już “zaawansowane” oraz jak je wprowadzać, by osiągnąć zamierzony efekt – skupić uwagę, wciągnąć w klimat, czy wręcz odwrotnie – rozluźnić napiętą atmosferę czy wprowadzić nieco pulpu.

Podczas Falkonu odbędzie się również Puchar Mistrza Mistrzów, za którego organizację odpowiada m.in. Włodi! W ekipie sędziowskiej będziecie mogli spotkać z ramienia Graj! Dziczkę, a jako przedstawicielka trójmiejskiego Cierniogonu, w konkursowym jury zasiądzie również As. Jeśli chcecie sprawdzić swój warsztat – zgłoście się do udziału, a jeśli chcecie zagrać super sesje u ubiegających się o ten tytuł Mistrzów Gry – koniecznie zgłoście się w roli graczy! Więcej informacji o konkursie znajdziecie tu.

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia w Lublinie!